Van Rudbeckia zijn er verschillende soorten: eenjarig, tweejarig of vaste planten. De bekendste en makkelijkste zetten we voor je op een rij:

De bekendste, de ruige zonnehoed, Rudbeckia hirta, is een forse een- tot tweejarige plant die wel 2 meter hoog kan worden. Wil je een wat lagere zonnehoed, kies dan voor de cultivar ’Goldilocks’, dit is een compacte plant met aantrekkelijke gele bloemen. Er zijn ook cultivars met bruine, bruinrode en meerkleurige bloemen.

rudbeckia hirta

Vaste planten
Ook manshoog wordt Rudbeckia nitida ’Herbstsonne’, een vaste plant waarvan de gele bloemen bijna licht lijken te geven.

Zeer robuust is Rudbeckia maxima, eveneens een vaste soort die ruim 2 meter hoog wordt, en gele, enigszins naar beneden hangende bloemen met een opvallend groot en kegelvormig hart heeft.

De vaste planten onder de Rudbeckia’s hebben meestal een zwart hart – met uitzondering van cultivars met gevulde bloemen –  en, op een uitzondering na, gele lintbloemen.
rudbeckia's
Lage Rudbeckia
De laagste in het sortiment, Rudbeckia fulgida ’Goldsturm’, wordt maar net 50 centimeter hoog en heeft gele bloemhoofdjes en een zwart hartje. Door zijn lange bloei, vaak tot in november, is het een waardevolle tuinplant.

Rudbeckia laciniata ’Goldquelle’ wordt iets hoger,  90 centimeter, en heeft mooie gele, gevulde bloemen.

Bekijk ook: Zonnehoed (Echinacea) in de tuin


Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

4 Reacties

Frans Linnenbank
5 augustus 2018 om 11:06

Ik ben op zoek naar deze plant Rudbeckia (zonnehoed) tot twee meter hoog.
Heeft u deze ik zou er graag tee willen hebben.
Als u deze heeft wat kosten ze dan inclusief opsturen.

    lisa
    6 augustus 2018 om 12:31

    Dag Frans,

    Bedankt voor je vraag, helaas verkopen wij geen planten. Je kunt hiervoor het best naar een tuincentrum in de buurt gaan of een internetwinkel zoeken waar ze deze planten verkopen.
    Succes en alvast veel plezier met de planten.

    Vriendelijke groet van de redactie!

    Mieke de Vette
    26 augustus 2018 om 12:04

    Frans je mag een paar stekken bij mij op komen halen. Maar ik woon in Delft……is dat te ver voor je?

Frans Linnenbank
5 augustus 2018 om 11:08

Rudbeckia (zonnehoed) twee meter hoog, heeft u deze ik zoek er twee en wat kosten ze inclusief opsturen.